На Одещині почали збирати урожай кавунів. Цьогоріч площу під баштанні збільшили удвічі – до 3,2 тисячі гектарів. Про це у Телеграмі повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер, передає Укрінформ.
“Нарешті дочекалися! Тепер вже не кавунчики, а справжні великі соковиті Одеські. Зібрали сьогодні врожай на одному із фермерських господарств Одещини“, – йдеться у повідомленні.
Він зазначив, що цього року одеські аграрії виділили під баштанні вдвічі більше, ніж зазвичай – 3200 га землі. Тому вважає, кавунів вистачить на всіх. Олег Кіпер упевнений, що Одеський кавун буде достойним молодшим братом легендарного Херсонського.
Нагодувати країну кавунами узялася українська Бессарабія. Раніше місцеві фермери віддавали перевагу зерну. Але коли навесні зрозуміли, що Росія блокуватиме експорт збіжжя, взялися за інші культури.
“Саме під кавун відведено дві з половиною тисячі гектарів. За своїм смаком він не поступиться своєму херсонському другові”, – розповідає директорка департаменту агрополітики Одеської ОВА Алла Стоянова.
І ще на пів тисячі гектарів полів, які торік золотилися збіжжям – дині. Переживають лише, як впоратися з урожаєм, коли більшість працівників – у війську. Проте певні, що впораються. Перевагу, кажуть, віддали сортам, що традиційно вирощують на Херсонщині. А от технології – трохи інші.
“Частіше всього садять під плівку його, і вони раніше, але мені здається, що смак у нього не той. Він у нас природним шляхом, під сонцем достиг”, – розповідає агроном ПП “Дністер” Петро Газібар.
Найприскіпливіші дегустатори врожаю – гуртові покупці. Гуртовий покупець Елдар, який вважає себе знавцем кавунів, запевняє, що цьогорічна одеська ягода – особливо солодка. Авто вантажать для Чернігова, який отримає кавуни одразу з поля – свіжі й соковиті.
Смак одеських кавунів уже оцінили вінничани й кияни. Поласують ними і в Житомирі. Ціни – навіть нижчі, ніж торік. Гуртовим покупцям – по 14 гривень за кілограм. А от на ринку в Івано-Франківську, до прикладу, вже 30 гривень за кіло. Проте на смачну ягоду, кажуть продавці, люди грошей не жаліють.
Наша кореспондентка проїхалася по Роздільній і дізналася, де, звідки і скільки коштують кавуни, якими торгують у нашому місті станом на понеділок, 7 серпня.
Так, на в’їзді до Роздільної (недалеко від так званого «кругу») торгують кавунами з Великомихайлівки по 15 грн. Така ж сама ціна на сезонну солодку ягоду нашого місцевого фермера, якою торгують біля складу-магазину по вул. Європейська (вугол вул. Шевченка. На місцевому ринку можна зустріти кавуни з Біляївки та Білгород-Дністровського по 25 грн за кілограм, маленькі – по 15 грн. На тому боці Роздільної можна придбати білі кавуни з Великомихайлівки та рябі з Білгород-Дністровського по 15 грн за кілограм. У магазині “АТБ” кавун першого гатунку коштує 24,95 грн, а безнасінний – 53,95 грн.